Additional information
| Brand Name | Berjaya (Malaysia) |
|---|---|
| Model No. | BS2FDUF/Z/GN |
| Dimensions (WxDxH) | 1350 x 840 x 2060 mm |
| Capacity | 1285 L |
| Refrigerant | R404a |
| Power Consumption | 220-230V/50Hz/1Phase |
| Temperature | -20 to -12°C |
| Cooling Capacity | 1112 W |
| Wattage | 829-1082 W |
| Ampere | 5.12-5.31 A |
| Defrost System | Electric Heater |
| Weight | 195 Kg |
| No. of Shelving | 10 Units |











