Additional information
| Brand Name | Berjaya (Malaysia) |
|---|---|
| Model No. | BS3FDUC/Z/GN |
| Dimensions (WxDxH) | 2020 x 840 x 2060 mm |
| Capacity | 1980 L |
| Refrigerant | R134a |
| Power Consumption | 220-230V/50Hz/1Phase |
| Temperature | 1 to 6°C |
| Cooling Capacity | 1628 W |
| Wattage | 803-887 W |
| Ampere | 5.4-6 A |
| Defrost System | Forced Air Circulation |
| Weight | 250 Kg |
| No. of Shelving | 15 Units |









