Additional information
| Brand Name | Berjaya (Malaysia) |
|---|---|
| Model No. | 3D/DC-SM |
| Dimensions (WxDxH) | 1880 x (710+20) x 2060 mm |
| Capacity | 1507 L |
| Refrigerant | R134a |
| Power Consumption | 220-230V/50Hz/1Phase |
| Temperature | 1 to 6°C |
| Cooling Capacity | 1694 W |
| Power | 1080-1190 W |
| Ampere | 6.6-7.5 A |
| Energy Consumption | 10.8-12 kw/24hr |
| Weight | 209 Kg |











