Additional information
| Brand Name | Berjaya (Malaysia) |
|---|---|
| Model No. | BS1FDUF/Z/GN |
| Dimensions (WxDxH) | 680 x 840 x 2060 mm |
| Capacity | 580 L |
| Refrigerant | R404a |
| Power Consumption | 220-230V/50Hz/1Phase |
| Temperature | -20 to -12°C |
| Cooling Capacity | 772 W |
| Wattage | 662-690 W |
| Ampere | 2.93-3.94 A |
| Defrost System | Electric Heater |
| Weight | 135 Kg |
| No. of Shelving | 5 Units |









