Additional information
| Brand Name | Berjaya (Malaysia) |
|---|---|
| Model No. | 2D/DF-SM-EV |
| Dimensions (WxDxH) | 1260 x (710+20) x 2060 mm |
| Capacity | 976 L |
| Refrigerant | R404a |
| Power Consumption | 220-230V/50Hz/1Phase |
| Temperature | -20 to -12°C |
| Cooling Capacity | 1112 W |
| Power | 1520-1680 W |
| Ampere | 7.6-8.4 A |
| Energy Consumption | 20.4-2.6 kw/24hr |
| Weight | 199 Kg |








