Additional information
| Brand Name | Berjaya (Malaysia) |
|---|---|
| Model No. | BS 3DC7/Z |
| Dimensions (WxDxH) | 2100 x 760 x 840 mm |
| Power Consumption | 220-230V/50Hz/1Phase |
| Cooling Capacity | 646 W |
| Wattage | 618-628 W |
| Ampere | 4.3-4.7A |
| Temperature | 1 to 6°C |
| Weight | 134 Kg |
| Capacity | 575 L |









