Additional information
| Brand Name | Berjaya (Malaysia) |
|---|---|
| Model No. | BS-2DUC/Z |
| Dimensions (WxDxH) | 650 x 770 x 2060 mm |
| Capacity | 505 L |
| Refrigerant | R134a |
| Power Consumption | 220-230V/50Hz/1Phase |
| Temperature | 1 to 6°C |
| Cooling Capacity | 522 W |
| Wattage | 420-430 W |
| Ampere | 2.7-2.89 A |
| Defrost System | Forced Air Circulation |
| Weight | 97 Kg |








