Additional information
| Brand Name | Berjaya (Malaysia) |
|---|---|
| Model No. | BS 2DC6/Z |
| Dimensions (WxDxH) | 1800 x 760 x 840 mm |
| Power Consumption | 220-230V/50Hz/1Phase |
| Cooling Capacity | 810 W |
| Wattage | 570-630 W |
| Ampere | 3.8-4.2A |
| Temperature | 1 to 6°C |
| Weight | 112 Kg |
| Capacity | 500 L |









