Additional information
| Brand Name | Berjaya (Malaysia) |
|---|---|
| Model No. | 2D/DC-SM |
| Dimensions (WxDxH) | 1260 x (710+20) x 2060 mm |
| Capacity | 976 L |
| Refrigerant | R134a |
| Power Consumption | 220-230V/50Hz/1Phase |
| Temperature | 1 to 6°C |
| Cooling Capacity | 1144 W |
| Power | 950-1050 W |
| Ampere | 5.3-6 A |
| Energy Consumption | 6.5-7 kw/24hr |
| Weight | 157 Kg |











