Additional information
| Brand Name | Berjaya (Malaysia) |
|---|---|
| Model No. | 1D/DF-SM-EV |
| Dimensions (WxDxH) | 635 x (710+20) x 2060 mm |
| Capacity | 444 L |
| Refrigerant | R404a |
| Power Consumption | 220-230V/50Hz/1Phase |
| Temperature | -20 to -12°C |
| Cooling Capacity | 772 W |
| Power | 950-1050 W |
| Ampere | 4.5-4.9 A |
| Energy Consumption | 16.1-18.4 kw/24hr |
| Weight | 113 Kg |











