Additional information
| Brand Name | : SIMAG (Italy) |
|---|---|
| Model No. | : SPR 120 |
| Dimensions(WxDxH) | : 920 x 594 x 867 mm |
| Volts | : 230/1/50 Hz |
| Power | : 500 W |
| Weight | : 69 Kg |
| Maximum Production | 120 Kg/24h |
| Water Consumption | 120 L (24/h) |
| Bin Capacity | 55 Kg |








