Additional information
| Brand Name | : SIMAG (Italy) |
|---|---|
| Model No. | : SCN 75 |
| Dimensions(WxDxH) | : 670 x 595 x 981 mm |
| Volts | : 230/1/50 Hz |
| Power | : 650 W |
| Weight | : 74 Kg |
| Maximum Production | 65 Kg/24h |
| Water Consumption | 200 L (24/h) |
| Bin Capacity | 33 Kg |
| Production In Number of Ice Cubes | 3250 |








