Additional information
| Brand Name | : SIMAG (Italy) |
|---|---|
| Model No. | : SDE 215 |
| Dimensions(WxDxH) | : 1042 x 575 x 1131 mm |
| Volts | : 230/1/50 Hz |
| Power | : 2000 W |
| Bin Capacity | : 68 Kg |
| Net Weight | 131 Kg |
| Maximum Production | : 160 Kg/24h |
| Weight | : 131 Kg |
| Production In Number of Ice Cubes | : 8000 |







