Additional information
| Brand Name | : SIMAG (Italy) |
|---|---|
| Model No. | : SVD 222A |
| Dimensions(WxDxH) | : 558 x 610 x 609 mm |
| Bin Dimensions (WxDxH) | : 560 x 679 x 1045 mm |
| Volts | : 220/1/50 Hz |
| Power | : 1200 W |
| Weight | : 65 Kg+40Kg (Bin) |
| Maximum Production | : 250 Kg/24h |
| Water Consumption | : 144 L (24/h) |
| Bin Capacity | : 129 Kg |







