Additional information
| Brand name | Sammic (Spain) |
|---|---|
| Model no | HM-1001 |
| Internal Dimension (WxDxH) | 338x348x210 mm |
| External Dimension (WxDxH) | 520x444x312 mm |
| Timer (Min-Max) | 0'-95' |
| Revolving Plate | – |
| Interior Volume | 25 lt |
| Microwave Output Power | 1000 W |
| Consumption | 1500W |
| Voltage | 230/50/1 |
| Net Weight | 18 Kg |










