Additional information
| Brand | Giorik (Italy) |
|---|---|
| Model | ECE52 |
| Dimensions (WxDxH) | 870x750x660 mm |
| Capacity | 5 trays of 600×400 mm |
| Electric Power | 6.3 KW,400V/3N |
| No. Fan | One Fan |
| Steam System | Direct |
| Control Panel | Manual |
| Temperature | 50° C to 280° C |









