Additional information
| Brand name | EKA (Italy) |
|---|---|
| Model no | EKF 464 D-HT |
| Dimensions (WxDxH) | 790 x 750 x 635 mm |
| Capacity | 4 trays of 600×400 mm |
| Power | 3.4 Kw, 230V/50Hz/1 |
| Temperature | 50° C to 270° C |
| No. Fan | Two Fans |
| Weight | 50.6 Kg |











