Additional information
| Brand | Giorik (Italy) |
|---|---|
| Model | ECG72 |
| Dimensions (WxDxH) | 870 x 790 x 880 mm |
| Capacity | 7 trays of 600×400 mm |
| Electric Power | 0.6 KW,400V/3N |
| Gas Power | LPG 16 KW |
| No. Fan | Two Fan |
| Steam System | Direct |
| Control Panel | Analog Control |
| Temperature | 50° C to 280° C |












