Additional information
| Brand Name | Berjaya (Malaysia) |
|---|---|
| Model No. | BS1FDUC/Z/GN |
| Dimensions (WxDxH) | 680 x 840 x 2060 mm |
| Capacity | 580 L |
| Refrigerant | R134a |
| Power Consumption | 220-230V/50Hz/1Phase |
| Temperature | 1 to 6°C |
| Cooling Capacity | 646 W |
| Wattage | 455-496 W |
| Ampere | 2.82-2.99 A |
| Defrost System | Forced Air Circulation |
| Weight | 130 Kg |
| No. of Shelving | 5 Units |










