Additional information
| Brand Name | Berjaya (Malaysia) |
|---|---|
| Model No. | 3D/DF-SM-EV |
| Dimensions (WxDxH) | 1880 x (710+20) x 2060 mm |
| Capacity | 1507 L |
| Refrigerant | R404a |
| Power Consumption | 220-230V/50Hz/1Phase |
| Temperature | -20 to -12°C |
| Cooling Capacity | 1526 W |
| Power | 1900-2100 W |
| Ampere | 8.5-9.5 A |
| Energy Consumption | 31.3-34.5 kw/24hr |
| Weight | 279 Kg |











