Additional information
| Brand name | EKA (Italy) |
|---|---|
| Model no | EKF 464 DUD |
| Dimensions (WxDxH) | 90 x 750 x 635 mm |
| Capacity | 4 trays of 600×400 mm |
| Power | 6.4 Kw, 230V/50Hz/1 |
| Temperature | 50° C to 300° C |
| No. Fan | Two Fan |
| Weight | 50.6 Kg |
USD $ 1,970.00
| Brand name | EKA (Italy) |
|---|---|
| Model no | EKF 464 DUD |
| Dimensions (WxDxH) | 90 x 750 x 635 mm |
| Capacity | 4 trays of 600×400 mm |
| Power | 6.4 Kw, 230V/50Hz/1 |
| Temperature | 50° C to 300° C |
| No. Fan | Two Fan |
| Weight | 50.6 Kg |
USD $ 1,970.00
| Brand name | EKA (Italy) |
|---|---|
| Model no | EKF 464 DUD |
| Dimensions (WxDxH) | 90 x 750 x 635 mm |
| Capacity | 4 trays of 600×400 mm |
| Power | 6.4 Kw, 230V/50Hz/1 |
| Temperature | 50° C to 300° C |
| No. Fan | Two Fan |
| Weight | 50.6 Kg |