Additional information
| Brand Name | Berjaya (Malaysia) |
|---|---|
| Model No. | BS2FDUC/Z/GN |
| Dimensions (WxDxH) | 1350 x 840 x 2060 mm |
| Capacity | 1285 L |
| Refrigerant | R134a |
| Power Consumption | 220-230V/50Hz/1Phase |
| Temperature | 1 to 6°C |
| Cooling Capacity | 913 W |
| Wattage | 557-573 W |
| Ampere | 3.8-3.89 A |
| Defrost System | Forced Air Circulation |
| Weight | 180 Kg |
| No. of Shelving | 10 Units |












